Back to All Events

Mała Akademia Muzyki - Śpiewogranki małej Hanki

  • SIX SEASONS ul. Franciszka Klimaczaka 15/7 02-797 Wilanów, Warszawa Poland (map)

WILANÓW / WARSZAWA


Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń pod adres mailowy: mamuzyki@gmail.com
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zajęcia odbywać się będą w muzycznej restauracji z pysznym jedzonkiem "Six Seasons" w Wilanowie.

CZEKAMY NA WAS! ♥
Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową: www.mamuzyki.pl

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki opracowaną przez amerykańskiego muzyka jazzowego, psychologa i pedagoga - Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, podczas której dzieci mają pełną swobodę. Mogą leżeć, biegać, skakać, innymi słowy odbierają muzykę w najdogodniejszej dla siebie pozycji. Według jego wieloletnich badań dziecko najszybciej uczy się i rozwija podczas pierwszych pięciu lat życia, co stanowi podstawę do jego dalszego rozwoju.

Aby jednak skutecznie zachęcić malucha do „nauki” należy to zrobić poprzez zabawę - najlepiej wykorzystać do tego muzykę oraz różne rekwizyty - wstążki, chusty, piórka, bańki mydlane, szarfy, poduszki i….co tylko przyjdzie nam do głowy! Ale najważniejszym rekwizytem w jaki musimy się wyposażyć jest nasza wyobraźnia, niezbędna do tego aby dać się ponieść muzyce która jest w nas i zacząć improwizować. Zajęcia bowiem opierają się w dużej mierze na improwizacji dźwiękowej i zabawie rytmem.

Dzięki temu zarówno dzieci jak i rodzice śmiało mogą włączać się w przebieg zajęć mimo, iż nie znają utworów śpiewanych na naszych spotkaniach. Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci od 0 do 36 miesięcy. Odbywają się w trzech grupach wiekowych. Jak przebiegają zajęcia? Wygodnie rozsiadamy się z naszymi pociechami na dywanie, w okręgu podajemy sobie ręce i rozpoczynamy utworem na przywitanie. Następnie przechodzimy do naszych śpiewanek i rytmiczanek, wspomagając się różnymi rekwizytami.

Zachęcamy również rodziców do aktywnego uczestnictwa. Na początku dzieci mogą być mało skupione, rozbiegane i rozkojarzone. Z czasem jednak zaczynają się wyciszać i przysłuchiwać dźwiękom które je otaczają. Jeśli Wasze pociechy już chodzą bądź pełzają, mogą swobodnie się przemieszczać po sali, a rodzic ma im tylko towarzyszyć, reagować na dźwięki które wydają maluchy i rozmawiać z nimi w ich muzycznym języku. Nie używamy słów do komunikacji :)

Earlier Event: November 22
GRZECH & SNL BAND
Later Event: November 23
GRZECH PIOTROWSKI - Silent Concert #2